8. kolo ŽÁCI: V domácím prostředí ve Zbýšově naši žáci vybojovali plný bodový zisk

13. 10. 2013

8. kolo krajská soutěž žáků

FKM KAHAN st. žáci - Sokol Novosedly 10:3 (6:2)

Branky: Mertl 4x (31., 35., 37., 69.), Strnad 2x (13., 30.), Šrámek 2x (25., 51.), Brychta (11.), Černý (62.)

Komentář trenéra Vespalce:

Když jsme před sezonou dávali dohromady kádr nově vznikajícího mužstva, doufali jsme, že vzhledem k jeho šíři nás letos nepotká to, co jsme pravidelně zažívali v sezoně loňské. Tedy pracně dávat dohromady 11 hráčů. Bohužel kvůli obrovské marodce nám v sobotu chybělo hned 7 hráčů (Čalkovský, Syrovátka, Břoušek, Chlup, Přibyl, Jobánek, Foral). Naštěstí se aspoň na poslední chvíli uzdravil Suvdaa. Poprvé se tedy objevil v základní sestavě Moos a Minář z mladších žáků. Možná i z těchto důvodů jsme do zápasu nevstoupili tak suverénně jak v ostatních domácích zápasech. Vázla kombinace a i v obraně jsme tentokrát měli okénka. Do vedení nás poslal v 11. minutě přesnou střelou z 20 metrů Brychta, ovšem hned za minutu podcenila souboj s nejlepším hráčem hostů Adéla a Šenk prostřelil Kuchyňky - 1:1. Za pouhou minutu se trefil po individuální akci Strnad, ovšem opět po minutě další průnik Šenka a nekrytý Foltýn do prázdné branky - 2:2. Po divoké čtyřminutovce se skóre zaseklo. Zejména vinou naší tragické koncovky, během dalších 10 minut jsme totiž zahodili asi 5 tutovek. Scházel důraz v zakončení, přesnost a hlavně lepší výběr místa v šestnáctce. O osudu utkání jsme rozhodli během závěrečné desetiminutovky 1. poločasu, kdy jsme skórovali hned 4x. Hlavní zásluhu na tom měl v sobotu nepolapitelný Strnad. Po poločasové přestávce zkompletoval hattrick Mertl - 7:2. Pak přišlo opět několik zahozených šancí (Černý a Strnad). V 51. minutě zvýšil na 8:2 po samostatné akci Šrámek. Novosedly ještě korigovaly po hrubce Brychty, který chtěl podobně jako Adéla v 1. půli, řešit situaci až příliš fotbalově. V závěrečné desetiminutovce prolomil své sobotní střelecké trápení Černý a v 69. minutě stanovil konečné skóre, svoji čtvrtou brankou v utkání Mertl. Připsali jsme si tedy na své konto sedmé vítězství v řadě a s tříbodovým náskokem vedeme tabulku naší skupiny. Vzhledem k následujícímu těžkému losu věříme, že se aspoň někteří z marodů uzdraví.

FKM KAHAN ml. žáci - Sokol Novosedly 2:0

Branky: Filipský, Minář