7. kolo ŽÁCI: Starší žáci z Tuřan vezou plný počet bodů, mladší dostali velký příděl

5. 10. 2013

7. kolo krajská soutěž žáků

SK Tuřany - FKM Kahan starší žáci 0:5
Branky :
Brychta 2x (28., 60.), Strnad (50.), Šrámek (54.), Mertl (55.)

Sestava :

Kuchyňka

Najt, Čechová, Brychta, Chlup

Suvdaa, Šrámek

Černý, Strnad, Přibyl - Mertl

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Tuřan. K dispozici již byl uzdravený Chlup, kromě dlouhodobých marodů chyběl ještě trucující Foral. Na krásném novém trávníku nás čekal soupeř, který měl v tabulce 4 body a poslední 4 utkání prohrál.
V prvním poločase jsme nastoupili proti silnému větru a nutno říct, že v 1. půli jsme předvedli zatím nejhorší výkon v sezoně. Po sérii 5 vítězných zápasů jsme si zřejmě mysleli, že se soupeř porazí sám. Naše hra byla absolutně bez nasazení, bez pohybu, prakticky každá druhá přihrávka končila na kopačkách soupeře. Domácí nahrazovali svoji menší fotbalovost bojovností a při několika závarech v našem vápně jsme museli trnout. Vypracovali jsme si 2 vyložené příležitosti, ovšem Strnad i Suvdaa svoje samostatné úniky trestuhodně zahodili. Ve 28. minutě zahrával trestný kop Šrámek, jeho centr usměrnil na zadní tyči do branky Brychta - 0:1. V poločasové přestávce jsme si museli spoustu věcí důrazně vysvětlit a ve druhé části už náš výkon konečně snesl přísnější měřítko. Zpřesnili jsme hru a domácí se již na naši půlku dostávali pouze sporadicky. O nakonec jednoznačném vítězství jsme rozhodli 4 brankami během 10 minutového úseku mezi 50. - 60. minutou. V 50. minutě se ve vápně pěkně uvolnil Strnad a chytrou střelou obstřelil brankáře domácích - 0:2. V 54. minutě se trefil Šrámek z trestňáku a o minutu později zvyšoval již na 0:4 dorážkou z malého vápna Mertl. Na konečných 0:5 upravil Brychta, který se jako předstoper objevil až na hrotu a z 8 metrů nekompromisně zavěsil. Naše vítězství mohlo být ještě vyšší, ovšem několik dalších možností jsme nevyužili. Po zlepšeném výkonu v 2. půli jsme tedy získali do tabulky další 3 body a v příštím kole přivítáme v sobotu od 9 hodin na domácím trávníku Sokol Novosedly.

SK Tuřany - FKM Kahan mladší žáci 13:1