FKM Kahan st. žáci - FC Slovan Rosice 4:2 (3:0)

Černý, Strnad, Přibyl

Mertl

Komentář trenéra Vespalce:
K prestižnímu derby jsme nastoupili bez dlouhodobých marodů (Čalkovský, Syrovátka, Břoušek) a stále nemocného Chlupa.
Úvod utkání nám vyšel. Hned ve 3. minutě prošel po levé straně přes dva hráče Strnad a naservíroval míč před prázdnou branku Černému - 1:0. V 10. minutě zahráli po rohovém kopu hosté ve své šestnáctce rukou a nařízenou penaltu proměnil Šrámek - 2:0. Hru jsme měli plně ve své moci, dobře jsme kombinovali, soupeře jsme přehrávali ve středu hřiště. Rosice se dostávaly na naši polovinu prakticky jen po dlouhých výkopech Dočekala. Vedení jsme mohli navýšit, soupeře však několikrát zachránil právě výborný Dočekal. Ve 32. minutě jsme zakombinovali na pravé straně, Černý našel rozběhnutého Strnada a ten v pádu zvýšil na 3:0. V první půli jsme podali opravdu velice dobrý výkon.
I úvod druhé půle se nám vydařil, ve 42. minutě korunoval náš tlak kuriozní brankou Šrámek. Jeho prudký centr přímo z rohového kopu skončil k překvapení všech přímo v brance - 4:0. Po čtvrté brance jsme již trošku polevili v koncentraci a nasazení. Přiliš dlouho jsme drželi míč, naše hra již nebyla tak přímočará. V závěru utkání se dostali ke slovu i hosté, kteří do druhé půle vysunuli svého nejnebezpečnějšího hráče Wasserbauera. V 59. minutě si vybral jedinou slabší chvilku jinak výborně hrající Brychta, Wasserbauer se po dlouhém výkopu brankáře dostal do úniku, který nekompromisně zakončil - 4:1. Za 2 minuty totožná situace a Kuchyňka skvěle zachránil. V poslední minutě ztratil míč na půlce Foral, opět rychlý brejk Wasserbauera - 4:2. Cenné vítězství po kvalitním výkonu celého mužstva.

FKM KAHAN ml. žáci - FC Slovan Rosice 3:1

Branky: Filipský, Kratochvíl, Minář