5. kolo ŽÁCI: Starší žáci počtvrté za sebou vyhráli, stejně tak vyhráli i mladší žáci

22. 9. 2013

5. kolo krajská soutěž žáků

SK Měnín - FKM Kahan starší žáci 1:8

Branky: Šrámek 3, Moos, Brychta, Strnad, Černý, Mertl

Sestava : Kuchyňka - Foral, Čechová, Brychta, Najt - Šrámek, Suvdaa - Černý, Strnad, Přibyl - Mertl
Střídali : Moos, Baštař

Trenér Miroslav Vespalec zhodnotil zápas takto:

Chladné počasí posledních dní a vodní lázeň při posledním mistráku si vybrala svoji daň. Během týdne zápasila většina mužstva s nachlazením, proto účast na trénincích byla přímo tragická. Nakonec chyběl pouze Chlup, který by měl snad být na příští zápas fit. Mnohem větším problémem je vážné onemocnění Syrovátky, kterého budeme postrádat zřejmě po celý podzim. Po dlouhodobě zraněném Břouškovi je to další citelná ztráta. Do vedení jsme šli na velice pěkném trávníku v 10. minutě, když dobře kopnutý roh Šrámka dotlačil do sítě Brychta. V 18. minutě byl sražen na hranici vápna ve vyložené šanci Strnad, nařízený trestňák proměnil nekompromisně Šrámek. Ve 21. minutě vyhrál souboj se stoperem Mertl a samostatný únik zakončil s přehledem - 0:3. Nutno však říct, že naše hra měla k ideálu hodně daleko. Měnín působil celkem sympatickým dojmem a my jsme si zejména v defenzivě počínali hodně lehkovážně. Několikrát musela zachraňovat situaci výborně hrající Adéla. V 31. minutě zahrávali domácí rohový kop. V nastálém neskutečném závaru nás dvakrát zachránilo břevno, napotřetí již domácí zavěsili - 1:3. V poločase jsme se věnovali zejména naší špatné obranné hře. Druhá půle již byla z naší strany mnohem lepší, Měnín se dostal do jediné příležitosti, kterou zahodil. My jsme zvýšili vedení ve 46. minutě po sólu Šrámka, který obešel i brankáře a zavěsil do prázdné branky - 1:4. Hned za minutu ho napodobil Strnad -1:5. Soupeř pak fyzicky odpadl a my se dostávali do dalších šancí, některé jsme však zahazovali velmi trestuhodně (Mertl). Na 1:6 zvýšil dorážkou po rohovém kopu Černý, hattrick pak završil přesnou dělovkou k tyči Šrámek a na konečných 1:8 upravil střídající Moos. Nakonec jednoznačné vítězství, ovšem za týden při derby proti silným Rosicím nás čeká mnohem těžší oříšek.

SK Měnín - FKM Kahan mladší žáci 1:3

Branky: Baštař, Kryštof, Viktorýn