20. kolo ŽÁCI: Mikulov si odváží ze Zastávky 4 body

FKM KAHAN starší žáci - Pálava Mikulov 1:1 (1:0)

Branka: Strnad
Sestava : Čalkovský - Břoušek, Syrovátka, Najt, Přibyl - Černý (25. Jobánek), Šrámek, Strnad (36. Moos), Chlup, Suvdaa - Mertl

Komentář trenéra Miroslava Vespalce:

Podle tréninkové účasti během posledních 14 dnů bylo znát, že pro některé hráče zřejmě sezona již skončila ... Když se k tomu ještě přidaly některé absence (Čechová - za holky Zbrojovky, Brychta - výron v kotníku, Kuchyňka - ruka v dlaze, Minář - nemoc), zdravotní problémy (Šrámek, Chlup, Černý) a domluvené střídaní Strnada v poločase vznikne z toho takový "paskvil", který byl k vidění minulou sobotu. Záměrně píšu referát s třídenním odstupem, protože kdybych sednul k počítači ihned po zápase, někteří hráči by po jeho přečtení již zřejmě nedorazili.
Mikulov na nás vlétl jako velká voda, během 5 minut jsme se prakticky nedostali za půlku. V 5. minutě přišel dlouhý pas na Strnada, ten unikl hostujícím obráncům a zavěsil - 1:0. V dalších minutách se obraz hry bohužel nezměnil, Mikulov nás přehrával ve všech směrech, proti pohyblivým hostům jsme na hřišti vypadali jako spolek důchodců. Dvakrát nás zachránila tyčka, dalších asi 5 vyložených šancí hosté zahodili. My jsme působili doslova trapným dojmem, o nějaké vypracované možnosti nemůže být ani zmínka. Jednou to zkoušel Šrámek asi z 30 metrů, o individuální průniky se pokoušel Strnad, ostatní jeho spoluhráči ho však pouze se zájmem pozorovali. Po vystřídání Strnada (šel odpoledne za dorost) bylo jasné, že ohrozit branku můžeme pouze omylem, takže po celý druhý poločas bylo k vidění dobývání naší branky mikulovskými útočníky a naše zoufalé odkopy. Obranu držel Syrovátka, něco chytil i Čalkovský. Zraněný Chlup kulhal na stoperovi, Šrámek kulhal ve středu hřiště, nemocného Černého jsme vystřídali již v 25. minutě. Inkasovali jsme až v 60. minutě po podobné situaci jako v Novosedlech. Břoušek opět neodhadl dlouhý míč, rychlého útočníka již nedokázal zakřižovat a po zpětné přihrávce následuje střela nabíhajícího Březiny do prázdné branky - 1:1. V poslední minutě nás ještě zachránilo břevno po obrovské hrubce Přibyla. Ten, kdo se přišel podívat na mužstvo, které má postupovat do krajského přeboru poprvé, si musel myslet, že se jedná o nějaký šílený omyl. Co budeme příští rok ve vyšší soutěži bez Strnada a Syrovátky dělat, je mi v současné chvíli záhadou ...
A co je doslova tristní, to je tréninková morálka těch, kteří by měli být příští sezónu oporami (Šrámek, Břoušek, Chlup, Čechová, Jobánek).

FKM KAHAN mladší žáci - Pálava Mikulov 2:16 (0:8)

Branky: Barvíř 2