14. kolo ŽÁCI: Starší žáci v zápase vedoucího týmu proti třetímu, dokázali zvítězit

21. 4. 2014

14. kolo krajská soutěž žáků

FKM KAHAN starší žáci - Nordic Brno 2:1 (1:1)

Komentář trenéra Miroslava Vespalce:

V dalším mistrovském utkání jsme přivítali na domácím hřišti FC Nordic Brno. Vzhledem k průběhu utkání můžeme říct, že nesmírně fyzicky vyspělý soupeř (9x r. 1999) byl pro nás v dosavadní sezoně zatím nejkvalitnějším protivníkem. Pouze na lavičce zůstal Suvdaa, do sestavy se vrátil Mertl. Stále chyběli Přibyl s Jobánkem. Soupeř nás měl přečtené, zvýšená pozornost byla věnována Strnadovi a Černému. Náš výkon v první půli byl velice špatný, prakticky každá třetí nahrávka skončila na kopačkách soupeře, tentokrát jsme zaostávali i v pohybu a nasazení. Vůbec se nedařilo Černému, v nevýrazných jarních výkonech bohužel pokračoval i Šrámek.
V 15. minutě jsme navíc opět chybovali v rozehrávce a soupeř toho bleskově využil - 0:1. Za 3 minuty bylo srovnáno, po rohovém kopu Šrámka se nejrychleji zorientoval Brychta - 1:1. Provedli jsme změny v rozestavení, do hry šel Suvdaa, chtěli jsme využít silného větru a hru zjednodušit. Do konce poločasu jsme si však další střeleckou příležitost nevytvořili. Obranu hostí řídil s přehledem výborný kapitán Grošov. V poslední minutě navíc jeho dělovka z 30 metrů olízla břevno Čalkovského branky. V poločase šel ven Černý, Břoušek se postavil na pravý kraj zálohy, na pozici podhrotového šel Šrámek, Strnad se stáhnul více do středu hřiště. Proti silnému větru jsme naštěstí konečně zpřesnili hru, hráli jsme více po zemi. Naše šance se začali rodit zejména po akcích agilního Břouška. Jeho první únik zastavil šikovný brankář hostů, podruhé našel Břoušek zcela nekrytého Chlupa, ten však bohužel z 10 metrů opět nepřekonal brankáře Nordicu. V 52. minutě se po pěkné narážečce se Šrámkem dostal Břoušek opět do úniku, jeho přesná přihrávka hledala nabíhajícího Suvdy, v malém vápně pak přišla srážka Martina s hostujícím brankářem a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Po krátké pauze, zapříčiněné protesty hostující lavičky se k míči postavil Šrámek a ukázal pevné nervy - 2:1. Po zbytek zápasu jsme si již vedení dokázali pohlídat, jedinou možností k vyrovnání byl pro hosty trestňák ze 17 metrů, bomba Grošova však skončila vysoko nad.
Důležité, vydřené a musíme přiznat, že šťastné vítězství.

FKM KAHAN mladší žáci - Nordic Brno 0:12