14. kolo ŽÁCI: Starší žáci prohráli, mladší žáci se vrací s bodem

19. 4. 2015

14. kolo krajský přebor mladších a starších žáků JMKFS

Tatran Bohunice - FKM Kahan st. žáci 5:4 (4:2)

Branky: Suvdaa, Šrámek, Břoušek, Chlup

Po nečekané a vydřené výhře nad silným Blanskem, nás čekal soupeř z opačného pólu tabulky - předposlední Bohunice. Do sestavy se nám vrátil i uzdravený Šnyrch. Již podle předzápasové rozcvičky bylo vidět, že někteří hráči předpokládají, že se soupeř porazí sám. Vstup do zápasu tomu také odpovídal - v 10. minutě jsme prohrávali 2:0. V 11. minutě snížil pohotovou dorážkou Suvdaa, ovšem ve 14. minutě přišel další rychlý protiútok domácích a bylo to 3:1. V 31. minutě snížil po chybě slabého domácího golmana z trestného kopu Šrámek, ovšem v poslední minutě poločasu přišla hrubka Šnyrcha v rozehrávce a bylo to opět o dvě branky. V druhém poločase nám pomáhal silný vítr, soupeře jsme prakticky nepustili z jeho půlky, ovšem, co dokážeme zahodit je neskutečné. Po ojedinělém brejku Bohunic přišlo špatné vyběhnutí Šnepfenberga a bylo to už 5:2. Po zbytek zápasu jsme soupeře zatlačili do jeho vápna, ovšem ten svoji menší fotbalovou kvalitu nahrazoval bojovností a nasazením (tedy věcmi, které se u nás vidí jen velmi zřídka). Podařilo se nám sice snížit až na rozdíl jedné branky, ovšem odfláknutý zápas jsme už nezvrátili.
Zápas a vlastně celé jarní působení mužstva se mi velmi těžko hodnotí ... Jsme rádi, když se nás sejde 11, pro některé hráče je krajský přebor příliš velkým soustem. Naopak ti hráči, kteří by měli být na hřišti oporami působí dojmem, že hrají fotbal z donucení. Každý páteční večer pak člověk tráví s telefonem u ucha a počítá, kolik povolat mladších žáků, abychom vůbec mohli nastoupit. Zcela na místě je otázka : Má tohle vůbec smysl ... ?

Tatran Bohunice - FKM Kahan 2:2 (2:0)

Branky: Filipský, Hladovec