Jdi na obsah Jdi na menu

12. kolo ŽÁCI: Starší žáci dokázali v derby porazit stejně starý tým Ivančic, mladší vysoko prohráli

6. 4. 2014

12. kolo krajská soutěž žáků

FKM Kahan starší žáci - FC Ivančice 4:1 (3:0)

Komentář trenéra starších žáků pana Miroslava Vespalce k utkání:

V úvodním utkání jarní části jsme na svém trávníku přívitali velice silného soupeře - FC Ivančice. Po podzimní porážce 1:5 jsme jim měli opravdu co oplácet. Chyběl nám zraněný Přibyl a z rodinných důvodů omluvený Suvdaa. Ani Ivančice nebyly kompletní, chyběl nejlepší střelec Bořil (střídavý start 1. SC Znojmo) a Rajsigl, který v zimní pauze odešel do ligové Líšně. V sestavě pouze 1x r. 1999 !!!
Úvodní čtvrthodina patřila hostům, nechávali jsme až příliš prostoru dvojici Dobrovodský - Davtyán. Ve 14. minutě jsme dokonce inkasovali, ovšem až po signalizovaném ofsajdovém postavení Davtyána. Ještě ani neutichly vášně v ochozech a šli jsme do vedení, rohový kop Šrámka našel přesně volného Syrovátky a bylo to 1:0. To Ivančice zaskočilo. Hned ve 22. minutě jsme vystihli špatnou rozehrávku soupeře, Mertl perfektně načasoval přihrávku na rozběhnutého Strnada - 2:0. Do poločasu jsme skórovali ještě potřetí. Černý byl faulován a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Šrámek - 3:0. Jakékoliv naděje Ivančic na zvrat jsme zhatili hned v 1. minutě druhé půle. Dlouhý míč za hostující obranu dohnal Mertl, obešel váhajícího Fuchse a z ostrého úhlu zavěsil - 4:0. Zbytek zápasu již byl jasně v naší režii. Ivančice sice působily velice sympatickým a fotbalovým dojmem, ovšem rychlost, nasazení a naše fyzická převaha byla rozhodující. Ivančice korigovaly v 45. minutě, když Čalkovský pouze vyrazil trestný kop Dobrovodského a malý Hložek (nově střídavý start ve Spartě Praha) se v těchto situacích nemýlí - 4:1. Výsledek 4:1 byl nakonec pro Ivančice ještě milosrdný, závěr zápasu jsme jasně opanovali a ještě 3x zvonila branková konstrukce (Mertl, Břoušek, Černý) a zahodili jsme i dva samostatné nájezdy. Derby jsme tedy zvládli velmi dobře, příští neděli nás čeká Rajhrad, který v sobotu překvapivě zvítězil na půdě silného Mikulova !!!

FKM Kahan mladší žáci - FC Ivančice 0:9