Tenisté slaví první výhru, porazili Žabovřesky 5:4

3. 6. 2016

V sobotu 28.5.2016 se na domácích kurtech v Zastávce uskutečnilo naše, v pořadí již 4., mistrovské utkání. Přivítali jsme mužstvo Sokolu Brno Žabovřesky B. K prvním utkáním nastoupili tradičně 1 a 2 v mužském singlu a 1 v ženském singlu. Hráč Mitáš D. nezačal tentokrát moc dobře a po cca 20 minutách prohrával v prvním setu již 1:4. To ho naštěstí nezlomilo a vývoj prvního setu značně zdramatizoval, když vyhrál následující 4 hry a otočil stav na 5:4. Soupeři pak povolil již jenom jeden gam a set dotáhl na konečných 7:5. Koncovka 1. setu s největší pravděpodobností rozhodla o zbytku celého utkání. Druhý set bez větších problémů vyhrál 6:1 a první bod byl na světě. K druhému utkání nastoupil hráč Kudláček B. a jako tradičně si pro všechny připravil nejdelší a nejdramatičtější utkání v celém kole. První set se mu moc nevydařil a prohrál ho v poměru 2:6. Druhý set vyhrál v poměru 6:4. V bitvě s velice houževnatým soupeřem, srovnal stav na 1:1 a rozhodovat musel 3. set. Ten byl časově nejdelším v celém utkání a náš hráč ho vyhrál 6:4. Celý zápas trval téměř 3,5 hodiny a oba hráči si opravdu sáhli na dno svých sil. O to cennější a zaslouženější pak bylo vítězství Mirka v tomto utkání. V ženské dvouhře nastoupila tradičně ženská 1 Bohuslavová M. V utkání podlehla soupeřce 1:6, 2:6 a letošní první vítězství jí stále uniká. Stav utkání byl po těchto singlech tedy 2:1 pro náš tým. K dalším zápasům pak nastoupil hráč Kellner M. starší a Duda P. Našim hráčům se mnoho nedařilo a prohráli se soupeři 1:6, 1:6 a druhý zápas 0:6, 0:6. V dalším singlovém utkání nám hodně pomohlo vítězství hráčky Benediktové I. 6:1 a 6:4. Stav byl po singlech tedy 3:3 a musely rozhodovat čtyřhry. V ženské čtyřhře vyhrály Šrámková H. společně s Benediktovou I. 6:4, 6:2 a stačil nám již jediný bod. Teď byla důležitá taktika a také trošku toho štěstí při losu mužských čtyřher. Vzhledem k otevřenému výsledku jsme tentokrát postavili jako první z dvojic hráče Sysla P. a Kellnera M. staršího a druhou dvojici tvořil Mitáš. D a Kudláček B. To se v závěru ukázalo jako nejlepší volba. První dvojice prohrála 0:6, 2:6. Ale dvojice Mitáš/Kudláček hladce zdolali soupeře 6:0 a 6:2 a během celého utkání diktovali tempo hry. V konečném hodnocení jsme tedy dosáhli našeho

1. letošního vítězství v poměru 5:4.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás během celé soboty podporovali a nemalou měrou se podíleli na naší výhře.

K dalšímu utkání vyjíždíme dne 11.6.2016 na kurty do brněnského Jundrova.