9. kolo Muži A: Dobšice - TJ Čechie Zastávka 5:2(1:3)

Strnad  -  Maňásek  -  Kronek(79´ Dufek)  -  Reiter

Nešpůrek(74´ Šmarda)  -  Rousek

Branky: Rousek, Strnad

Komentář k utkání:

V neděli 2. 10. jsme zajížděli až do dalekých Dobšic. Lídra naší soutěže jsme překvapili hned ve 30 sekundě, kdy po ose Strnad, Reiter, Rousek poslední jmenovaný zblízka překonává domácího brankáře vedeme 1:0. Významný a možná rozhodující okamžik zápasu se odehrál jen o minutu později. Dobšický útočník ve vápně nastřelil Hermana ve výskoku nešťastně do ruky a rozhodčí okamžitě zapískal penaltu a k údivu nás všech vytáhl i červenou kartu, čímž nám zasadil dva tvrdé direkty ihned na začátku zápasu. Z penalty se domácí nemýlili 1:1. Z této situace byli naši hráči dosti opaření a hosté toho využivali. V 11. minutě po kombinační akci hosté zakončují, naštěstí Balčirák chytá. O pět minut později hosté již využívají přesilovku. Na zadní tyči osamocený hráč Dobšic nemá problém vstřelit branku 2:1. Za další tři minuty se dostáváme do šanci my po centru Strnada, ale bohužel Rousek nezamířil mezi tři tyče. Nedáš dostaneš.... 22. minuta další hrubá chyba hlavního rozhodčího Putny. Po jasném faulu na Oprchala postupují dva dobšičtí útočníci na jednoho našeho a brejk zakončují přesně 3:1. Jen o minutu později se po nedorozumění mezi našemi stopery dostávají domácí do další šance, naštěstí jen nastřelují tyč. Těsně před poločasem se do úniku dostává Rousek, obchází dva protihráče, kdy druhý ho jasně zezadu fauluje pan rozhodčí Putna dokonce i píská, ale znovu k našemu údivu dostává Rousek ŽK za simulování... O poločasové přestávce nevydržel náš nahradní brankář katastrofální výkon p. Putny a od plic mu řekl co si myslí, ten jeho počínání ocenil ČK. Druhý poločas začal naší šancí, kterou domácí odvrátili na roh z něj Maňásek těsně mimo. V 53. minutě přidávají domácí další branku. Roh podběhl Balčirák a domácí obránce hlavou zvyšuje na 4:1. Přímý kop Rouska končí jen na domácí zdi. V 69. minutě akcí zavánějící ofsajdem se znovu prosazují domácí po centrovaném míči zvyšuje na 5:1 Čermák. O tři minuty Balčirák kryje dvojtutovku domácích. V 83. minutě se dočkáváme snížení po krásném Šmardově zatažení a Rouskově přistrčení Strnadovi, poslední jmenovaný dává gól 5:2. Hned v zápětí hlavičkuje Maňásek, jeho pěkná hlavička končí bohužel těsně nad.

Branky jsme dostávali po našich hrubicích. Nicméně řízení zápasu p. Putnou a nesmyslné brzké vyloučení Hermana tento zápas výrazně ovlivnili.

Další zápas odehraje naše áčko v sobotu 8. 10 od 15:00 s Miroslaví