8. kolo muži A: TJ Čechie Zastávka - SK Líšeň "B" 1:6 (1:0)

Strnad (81´ Šmarda)  -  Maňásek (81´Pospíšil)  -  Kronek  -  Reiter (81´ Houser)

Rousek (76´ Karas)  -  Nešpůrek

Branka: Maňásek

Komentář k utkání:

Za pěkného počasí naše Áčko nastoupilo proti rezervě třeligové Líšně. Hned v 6. minutě se do první šance dostal Rousek, kdy ohrozil brankáře Rousek. V 10. minutě bohužel musíme sáhnout k nucenému střídání, kvůli zranění steheního svalu odstupuje Brychta. Náš dobrý začátek potvrdil po pěkném centru Reiter a následném přiťuknutí Strnada, Maňásek, který propálil hostujícího brankáře vedeme 1:0. V 20. minutě poprvé zahrozili hosté, pozorný Balčirák jejich pokus zneškodňuje. O pět minut později jsme v šanci opět my, ale bohužel Líšeňský brankář rychle vyběhl a míč sebral Rouskovi s pod nohou. V minutě 30. se do zakončení znovu dostal Rousek, jeho střela bohužel, byla zblokovaná na roh. O chvíli později se v tutovce zjevil Nešpůrek, kterému naneštěstí míč odskočil od kolene a šance vyšla na prázdno. Hned vzápětí se dostává Líšeň do rychlého kontru, ale naštěstí pro nás rovněž bez gólového efektu.  Ve 40. minutě vyslal hostující záložník vyslal velice jedovatou dělovku, která se naštěstí zastavila na spojnici naší brány. V poslední minutě prvního poločasu střílí Reiter jen do boční sítě. První poločas nahrával k tomu, že i v druhém poločase bude Zastávka lepším mužstvem a bude hrát stejně pohledný fotbal, ale bohužel opak byl pravdou. Již v 50. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Po naši zbytečné ztrátě ve středu hřište a následném nedůrazu ve vápně srovnává hostující Dědič na 1:1. Jen o 3. minuty později přichází další pohroma. Další zbytečná ztráta míče ve snaze založit náš útok, špatný návrat našich hráčů a hosté pohodlně 1:2. Černou desetiminutovku hosté uzavírají v 61. minutě sólem hostující záložník, který předkládá míč na zlatém podnose spoluhráči a ten zvyšuje již na 1:3. Po tomto strašidelném začátku jsme zahrozili z přímého kopu, jenže střelu Maňáska kryje pozorný brankář. V minutě 69. nevydržel Bohuslav neustálé dojíždění hostujícího útočníka a jeden z po jednom jeho falů oplácel a rozhodčí po poradě asistenta vytáhl okamžitě červenou kartu. Zbytečné oslabení. Hosté od té doby naprosto kontrolovali míč i celý zápas a nic na tom nezměnila ani červené karta pro hostujícího hráče po velmi tvrdém skluzu na Strnada. Líšeň  díky své převaze a další z mnoha našich chyb, dokázali vstřelit další gól. Po Hermanově nepovedeném obraném odkopu zvyšují hosté již na 1:4. V 79. minutě sice zahráváme rohový kop, ale paradoxně z něj gól vstřelili hosté, skoro až neuvěřitelné 1:5. O pár minut později jsme náznak ohrožení měli znovu i my, ale šance z rohu skončila vniveč. Poslední hřebíček do rakve nám Líšeňští zatloukli v 89. minutě a opět z našeho rohu!!! 1:6.

Po povedeném prvním poločase, přišlo něco co nikdo nemohl ani tušit. Naprostá odevzdanost, školácké chyby, prostě druhých 45 minut bylo tristních. Doufejme, že se celé mužstvo semkne a příští týden na půdě lídra soutěže převede daleko lepší výkon.

NEDĚLE 2. 10. 2016 DOBŠICE - ZASTÁVKA OD 15:00

ODJEZD AUTOBUSU VE 13:00 OD HŘIŠTĚ