7. kolo MUŽI A: Jezeřany - Čechie Zastávka 1:5 (0:2)

Jezeřany/Maršovice - Čechie Zastávka 1:5 (0:2)

Prečan

Kadlčík, Střecha, Šic, Bohuslav (81. Hajdin)

Kronek, Brychta, Maňásek (79. Pospíšil), Reiter

Nešpůrek, Rousek (85. Frecer)

Než samotné utkání začalo, prohnala se obcí Jezeřany menší bouřka, která už i tak měkčí trávník podmáčela. Nicméně terén hratelnosti zápasu vyhovoval, takže se mohlo v pohodě začít. V úvodních pěti minutách měli naši kluci v náznacích 3 šance, (Maňásek, Reiter a Kronek). Golový efekt to ovšem nepřineslo. Ve 13. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Maňásek, jeho střelu gólman Jezeřan kryl. V 15. minutě už ale musel lovit míč poprvé ze své sítě, když se trefil Vladimír Rousek, který svoji první brankou otevřel své dnešní střelecké hody. Ve 23. minutě se dostali ke slovu domácí, táhlou střelu na zadní tyč, kterou vyslal domácí hráč vytěsnil konečky prstů náš brankář Prečan. Od té doby si naši kluci dali "tradiční" volno a nechali hrát domácí borce. Ve 29. minutě se opět měnilo stav, Maňásek si narazil s Kronkem a zvyšoval na 0:2. Ve 33. minutě se do šance dostali opět domácí, nebezpečnou hlavičku jejich hráče Prečan vyboxoval nad břevno. Ve 42. minutě to mohlo být už 0:3, nicméně Šicovu šanci dokázal vyrazit domácí brankář. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2 pro naše borce.

Přesně jak začal první poločas, stejně začal úvod i druhé půle zápasu. Nicméně zde už padla branka. Ve 48. minutě zahrával Maňásek standardní situaci za hranicí velkého vápna, na jeho si naskočil Kronek, který hlavičkou zvýšil už na rozdíl 3 branek. V 59. minutě se dokázali prosadit domácí, vysoký míč podcenil Prečan, který ho vyrazil, odraženou střelou uklidil za jeho záda domácí Haněl, který snížil na 1:3. 74. minuta přinesla hezký okamžik, Kronek hledal hezkou přihrávkou Nešpůrka, ten ale míč hezky propustil na za ním nabíhajícího dnes velmi agilního Rouska, který se z blízka prosadil na 1:4. O 5. minut později byl u míče Nešpůrek, který našel zpětnou přihrávkou Laďu Rouska a ten svoji další brankou završil dnešní hattrick - 1:5.  Naši kluci zvládli zápas s bravurou, dokázali soupeři vstřelil pět branek a výhrou za 3 body z venku se dostávají do čela tabulky, kde jsou společně s týmem Mikulova, se kterým si to o pozici nejlepšího týmu I.B třídy rozdají v příštím kole, kdy naši kluci hostí Pálavu na domácím hřišti v sobotu 27.9. od 16:00 hod.