6. kolo MUŽI A: FC Slovan Rosice B - Čechie Zastávka A 2:1 (1:0)

FC Slovan Rosice B - Čechie Zastávka A 2:1 (1:0)

Branky: 10. Touška Jakub, 80. Havlásek Jakub - 47. Rousek Vladimír

Soustružník

Ištok (65. Švarc), Kadlčík, Pospíšil, Bohuslav

Škula, Stehlík (72. Stromecký), Maňásek, Mrázek

Vacek, Rousek

Áčko dnes v chladném odpoledni nastoupilo v derby v Rosicích. Novicem v naší p1070811.jpgsestavě byl Luděk Stehlík, který přišel do Zastávky z Rapotic. Slovan byl posílen čtyřmi hráči z kádru ligového A mužstva. V úvodu utkání se po rozkoukávání dostali více do tempa právě domácí, naši kluci byli jejich hrou docela silně zaskočeni což vygradovalo v 10. minutě, kdy dostal krásnou přihrávku Jakub Touška a otevřelp1070850.jpg skóre zápasu 1:0. Domácí byli převážnou většinu prvního poločasu lepším týmem. Naši kluci byli první brankou jak opaření a nedokázali se pořádně dostat do tempa. Nedojížděli souboje, hra byla bez pohybu. K tomu si Rosice připravily další šance, které ovšem pochytal výborně chytající Soustružník. Jediná naše šance prvního poločasu a dalo by se říci, že téměř vyložený byla až v minutě 43., když Vacek poslal krásný centr na zadní tyč, na který si naběhl Rousek a ten střelou z hranice penalty nedokázal prostřelit domácího brankáře, který reflexivně střelu vyrazil. Do druhého poločasu jako by nastoupil jiný tým. Kluci začali bojovat a to přineslo své ovoce už ve 47. minutě. Rousek si za vápnem narazil s Vackem, proběhl mezi domácími obránci a krásnou přízemní střelou srovnal na 1:1. O chvíli později, v 51. minutě se dostal do další tutovky opět Rousek, ale ten v tváří tvář p1070834.jpgrosickému brankáři nedokázal míč dostat za jeho záda. Z následující dorážky střílel Mrázek těsně vedle levé tyče domácí svatyně. Kolem 60. minuty se hra opět vyrovnala a začali hrozit i domácí. V 62. minutě měl na kopačce branku domácí hráč, který ve skluzu po centru Trávníčka zakončoval na zadní tyči těsně vedle. V 80. minutě se už ale stav měnil. Naši kluci nechali na středu hřiště úplně volného Havláska, ten dostal krásnou přihrávku od Toušky a tvrdou střelou za hranicí velkého vápna dostal domácí opět do vedení 2:1. Naši kluci museli hru otevřít. Vyrovnání měl na své hlavě v 85. minutě Martin Maňásek, který po našem zahraném rohu hlavičkou nastřelil tyč. Rosice vyhrály 2:1

Utkání bylo z mého pohledu remízové. Minimálně bodík by si naši kluci určitě p1070854.jpgzasloužili. Bohužel se tak nestalo. Částečně se na hře podílel i hlavní arbitr, který nevím proč, ale karty rozdával pouze jednomu týmu. Ano, byl to právě náš tým. Přitom se žlutit mělo na obou stranách, ale i kdyby se hrálo do zítřka, tak by kartónek žlutě obarvený nejspíš ani nevytáhl

Foto z utkání najdete na tomto webu v odkazu FOTOALBUM-MUŽI A, kompletní galerii fotek pak na janslama.rajce.idnes.cz