4. kolo Muži A: Kuřim - TJ Čechie Zastávka 3:1 (1:0)

Karas (46' Bohuslav)  -  Strnad  -  Kronek  -  Reiter

Rousek (67' Šmarda)  -  Nešpůrek

Nevyužití náhradníci: Maňásek, Hovězák

Komentář k utkání:

Je až s podivem, jak nás FAČR trestá za každou "blbost" a díky nefunkčnosti informačního systému začalo utkání o 15 minut později.

Bohužel jsme se s tímto faktem hůře vyrovnali my a v prvních 10 minutách byli hosté lepší a nebezpečnější. Jediným našim světlým okamžikem byl krásný centr Reitera na Karase, který si míč ve vápně pěkně sklepnul, ale bohužel míč minul. V 15. minutě bohužel inkasujeme a to po rychlé akci Kuřimi, kdy Balčirák centr pouze vyboxoval a trestuhodně osamocený útočník již neměl těžkou práci 1:0 pro domácí. O 5 minut později, jsme se dostali i my do výborné šance, kdy Rousek hlavičkoval z dobré pozice, škoda že si za ním nabíhající Karas nezavolal. Velice sporný moment přišel o chvíli později kdy napadající Nešpůrek hostujícímu brankáři vypíchnul míč a ten jej srazil k zemi, ale pan rozhodčí trochu nepochopitelně zapískal faul na brankáře domácích. Těsně před poločasem se zaskvěl Balčirák, nejprve skvěle chyceným přímým kopem a z následného rohu neméně pěkným a důležitým zákrokem. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí. V 60. minutě se opět skvěle předvedl Balčirák a chytá tutovku domácích. O 5 minut později naši rychlou akci po křídle zakončil Strnad centrem, který si k naši radosti domácí obránce srazil do vlastní brány 1:1. Tento gól vlil našim hráčům krev do žil a následovali další šance. Nejprve Strnad jen těsně nedosáhl na pěkný centr Reitera. O chvíli později z rohu hlavičkuje Nešpůrek a kuřimští vykopávají z brankové čáry a naše následná dorážka minula branku o pár centimetrů. Bohužel se znovu potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Ze zbytečného rohu, si domácí obránce v klidu vyskočil mezi dva naše a hlavou prostřeluje Balčiráka 2:1 pro Kuřim. Minutu před koncem využívá střídající domácí útočník, další naši hrubku a upravuje skóre na konečných 3:1. Doufejme, že se naši chlapi po těchto dvou nepovedených zápasech zvednou a v domácím dvojzápase se vrátí na vítěznou vlnu.

Další utkání hraje áčko doma proti Svratce Brno v sobotu 3. 9. 2016 od 16:00