26. kolo MUŽI A: SK Slatina - Čechie Zastávka A 0:0

Sestavy:

SK Slatina: Němeček - Nos J., Juráň, Šafařík, Pyszko - Koš, Ryšánek, Duchowny, Válka - Ostrý, Mikšíček

Čechie Zastávka: Galetka - Pospíšil, Herman, Bohuslav - Stehlík - Pohl, Reiter, Hampl (70. Ištok), Maňásek -  Rousek, Kadlčík (87. Švarc)

Trenér Michael Benko zhodnotil zápas takto:

Na hřišti lídra soutěže jsme odehráli kvalitní utkání a všichni hráči skvěle splnili taktické pokyny. Pozorně jsme bránili a vyvarovali se tentokrát zbytečných chyb a lehkých ztrát míče. Domácí měli sice míč častěji na svých kopačkách, ale hrozili především z nebezpečných standardních situací. My jsme hráli na brejky, ale příliš se nám nedařilo podržet míč v útočné fázi, a když jsme nevstřelili branku ani z dobře zahraných rohů, tak zahrozili domácí, kteří mohli jít do vedení ve 42. minutě utkání po průniku Mikšíčka. Avšak i tato šance zůstala nevyužita a do kabin se šlo za stavu 0-0. Ve 2. poločase se obraz hry příliš nezměnil, obě mužstva hrála na jistotu a pozorně bránila. My jsme se častěji pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ale pokusy Rouska, Maňáska, Hermana či kapitána Bohuslava v domácí brance neskončily. A když ani domácí neproměnili své 2 obrovské příležitosti, které skvěle zlikvidoval Karel Galetka a neujala se rovněž některá z jejich standardek, skončilo utkání po zásluze 0-0. Pro domácí tato remíza znamenala jistotu vítězství v soutěži a postup do 1. A třídy, naopak pro nás je tento cenný bodík definitivou záchrany v 1.B. Všem hráčům musím za předvedený výkon a přístup k utkání poděkovat a rád bych tentokrát vyzdvihl Davida Hampla, který nám na jaře pomohl v několika utkáních prakticky bez tréninku a vždy odvedl maximální výkon. Ve Slatině ale předvedl, nebojím se označení fantastický výkon a o střídání si sám řekl, jelikož mu v obrovském vedru již docházely síly.