24. kolo MUŽI A: FK Kunštát - Čechie Zastávka 0:3 (0:1)

Branky: 7. Štencl vlastní, 54. Nešpůrek, 71. Foral

Hovězák

Střecha, Bohuslav, Brychta, Pohl

Kronek, Strnad, Reiter (76. Pospíšil), Foral

Šmarda (61. Oprchal), Nešpůrek (82. Hajdin)

Áčko zajíždělo do Kunštátu s cílem předvest lepší výkon než v posledním domácím utkání s týmem Šlapanic, který byl momentálně náš nejhorší jarní zápas. V brance se představil brankář Petr Hovězák, který hned v úvodu utkání řešil dvě příležitosti domácího mužstva. V 8. minutě se po individuální akci dostával do šance David Strnad, ale domácí brankář ho vychytal. V 16. minutě zakončoval hlavičkou Nešpůrek, ale jeho střela skončila půl metru nad brankou. V 17. minutě si domácí vstřelili krásný vlastenec, autorem branky byl Štencl. Ve 23. minutě chytá obrovskou šanci domácích Peťa Hovězák, po našem nezvládnutém ofsajd systému. O několik minut později se do další šance řitil opět velmi agilní Strnad, který se snažil překvapit střelou z úhlu brankáře Kunštátu, ale ten byl na svém místě. Ve 38. minutě se jediný střelec utkání Štencl snažil zakončovat tentokrát na dobrou stranu, ale střela mu nesedla. Bohuslav netradičně zahrával ve 44. minutě volný přímý kop. Zakončení ale skončilo těsně nad domácí svatyní. V poslední minutě prvního poločasu se prodral po rohovém kopu do zakončení hlavou, bohužel střela skončila na tyči. K odraženému míči se ovšem nikdo z našich kluků nedostal. Stav po prvním poločase byl tak 0:1. V úvodu druhého poločasu Hovězák předvedl reflexní zákrok, když vytáhl střelu domácích na roh. Šance následně měla Zastávka i Kunštát. Míč se přeléval ze strany na stranu. V 54. minutě byl faulován Reiter, k zahrávání volného přímého kopu se postavil Nešpůrek, který ho proměňuje a zvyšuje na 0:2. V 62. minutě trefuje Strnad střelou do prázdné branky tyč. V 66. minutě řeši velmi dobře v poklidu šanci domácích Hovězák. V 68. minutě trefuje Foral opět další tyč, k dorážce se dostal Oprchal, ale jeho střela skončila nad domácí brankou. V 71. minutě už ale branka padla. Reiter prošel přes domácí hráče jako nůž máslem, poslal parádní přihrávku jako na zlatém podnose na zcela volného Forala, který zvyšuje na 0:3. V 90. minutě mohli domácí korigovat, ale jejich střela skončila nad naší brankou.

Naši kluci uhráli velmi dobrý výsledek po dobrém výkonu. Především ve druhém poločase, kdy jsme nastřelili několikrát tyč. Kluci si napravili reputaci po domácí prohře se Šlapanicemi. Brankář Hovězák, který se postavil po několika měsících do mistrovského utkání mezi tyče udržel čisté konto.