22. kolo MUŽI A: FC Kuřim - Čechie Zastávka 3:5 (1:3)

14. 5. 2016

22. kolo I.A třída sk. a

FC Kuřim - Čechie Zastávka 3:5 (1:3)

Branky: 47. Stříž, 76. Hanus z pen, 89. Bílý - 21. Reiter, 37. Kronek, 42., 50. a 56. Nešpůrek

ČK: 60. Herman

Prečan

Pohl, Brychta, Herman, Bohuslav (82. Sřecha)

Kronek, Strnad (87. Pospíšil), Hajdin, Reiter (78. Oprchal)

Foral, Nešpůrek (82. Rousek)

Áčko posilněné vysokým domácím vítězstvím z posledního utkání, zajíždělo na horkou půdu druhého týmu tabulky. První šanci utkání si vytvořili naši kluci. Jmenovitě vyslal první střelu na domácí branku Nešpůrek, to ale čekal domácí brankář, který byl na svém místě. V 8. minutě rychle kontrovali domácí, ale to byl zase připraven Prečan. V 11.,15. minutě měli domácí dvě velké šance, kdy jedna skončila v naší brance, pro ofsajd, ale nebyl gól uznán. Druhou šanci vychytal opět Prečan, stejně jako tutovku v minutě 17. Zde platilo pravidlo nedáš dostaneš. Poté co domácí nedokázali proměnit 100% šanci, prakticky o několik málo minut později se dostal po našem rychlém přechodu z naší poloviny hřiště do zakončení Honza Reiter, který vyslal na domácí branku pumelici a otevřel skóre tohoto utkání 0:1. Ve 37. minutě si naši kluci vypracovali další velmi povedenou akci, Nešpůrkovu křižnou střelu tečoval za záda domácího brankáře Kronek a zvýšil na 0:2. Těsně před koncem první půle si parádně pohrál s domácí obranou nejmladší hráč v naší sestavě David Strnad, který parádně načechraným centrem našel ve vápně hlavu Nešpůrka a ten zvyšoval už na překvapivých 0:3.

V úvodu druhého poločasu neuhlídal Pohl prostor na bližší tyči, kam se dostal Stříž, který snižuje na 1:3. O dvě minutky později už je to opět o tři branky. Domácí bek chyboval v rozehrávce a nabídli tak šanci Michalu Nešpůrkovi, který tuto šanci využil a tzv. vršovickým dloubákem zvyšuje na 1:4. V 56. minutě další naše rychlá akce, Foral vybídl Nešpůrka k druhému hattricku v řadě, kdy zvyšuje do prázdné branky na 1:5. V 60. minutě Herman zbytečně reaguje na nečistou hru domácích, kdy za oplácení fasuje od rozhodčích rovnou ČK a míří pod sprchy. Domácí se v 65. minutě dostali do velké šance, ale Prečan jejich akci chytá. V 75. minutě Prečan chybujel, Pohl ve vápně musel faulovat. K penaltě se postavil domácí Hanus, který ji proměňuje a snižuje na 2:5. Naši kluci jako by přestali hrát. V 85. minutě se domácí opět dostali 2krát do zakončení, ale Prečan byl na svém místě. V 88. minutě Prečan první šanci chytá, na dorážku ovšem už nestačil Bílý snižuje na 3:5. Za tohoto stavu utkání i končí, naši kluci si připisují další důležité 3 body do tabulky. Kluci předvedli dobrý výkon, přesto že kluci dohrávali půl hodiny o deseti hráčích dokázali stav udržet a dovést utkání k vítězství.