21. kolo MUŽI A: Čechie Zastávka - Slovan Brno 8:0 (3:0)

9. 5. 2016

21. kolo I.A třída sk. a

Čechie Zastávka - Slovan Brno 8:0 (3:0)

Branky: 24., 39. a 73. Chlup, 31. z pen, 71. a 77. Nešpůrek, 84. vlastní, 87. Brychta

Balčirák

Pohl, Brychta, Herman, Bohuslav (75. Střecha)

Strnad, Kronek, Pecha (8. Přidal) (75. Syrovátka), Reiter (75. Rousek)

Nešpůrek, Chlup (80. Oprchal)

Áčko vstoupilo do utkání s brněnským Slovanem velmi aktivně. Už v úvodu zápasu se dostával do šance Pecha, bohužel ovšem v rozhodujícím momentě promáchl. O několik málo minut byl tentýž hráč z důvodu zranění střídán, nahradil ho Přidal. V 10. minutě si naši borci vypracovali krásnou akci. Nešpůrek parádně načechral míč Chlupovi, jeho zakončení ovšem perfektním zákrokem vychytal hostující brankář. Ve 21. minutě se prodral do zakončení opět Chlup, ale brankář byl opět na svém místě. O dvě minutky později už se konečně slavilo. Přestože hostující obránce zahrál ve vápně rukou, Chlup stále pokračoval ve hře, buldočím stylem na třikrát dotlačil míč do branky Slovanu 1:0. Ve 30. minutě velmi agilně hrající Chlup se opět dral do zakončení, kdy byl ovšem ve pokutovém území faulován. Penaltu následně proměňuje Nešpůrek 2:0. Ve 36. minutě se dostali do šance hosté, naši kluci přestali hráč a tak se toho brňané snažili využít, ale bez brankého efektu. Ve 39. minutě Reiter poslal dlouhý pas přes polovinu hřiště na Chlupa, který si míč mazácky převzal a křižnou střelou zvýšoval už na 3:0. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhá půle začala velmi podobně jako ta první. V 50. minutě se dostal do 100% šance Nešpůrek, branku ovšem nedal. K dorážce se dostal Chlup, ale jeho střela skončila pouze na břevně. V 52. minutě si vytvořili pološanci hosté, ale zakončení skončilo pouze v Balčikárových rukavicích. 52. minuta - Reiter rozehrává parádně přímý volný kop, ten v bráně ovšem neskončil, k dorážce se dostal Nešpůrek, který vyslal pumelici na hostující branku, brankář ale stojí na svém místě a střelu kryje. V 71. minutě střelou z úhlu zvyšuje Nešpůrek už na 4:0. 73. minuta, situace jako přes kopírák, z úhlu dovršuje svůj hattrick Chlup 5:0. V 77. minutě další branka, Nešpůrek zvyšuje na 6:0 a dovršuje rovněž další hattrick. V 84. minutě se dezorientovaní hosté střílí vlastní branku a dovršují konečný stav utkání na 7:0.