17. kolo MUŽI A: Čechie Zastávka - Sokol Dobšice 3:2 (2:1)

Čechie Zastávka - Sokol Dobšice 3:2 (2:1)

Branky: 2., 15. a 51. min Michal Nešpůrek - 42. Princ, 66. Nováček

Balčirák

Pohl, Brychta, Herman, Bohuslav

Maňásek (44. Kronek), Strnad, Havlásek, Reiter (90. Střecha)

Oprchal, Nešpůrek (81. Pospíšil)

Druhá domácí výhra na jaře, čtvrtá v řadě celkem. Šest bodíků do tabulky. Tak dopadlo domácí utkání 17. kola druhé nejvyšší krajské soutěže s týmem Dobšic. Už úvod utkání byl jak z říše snů. Jakub Havlásek, který vypomohl našim klukům z divizních Rosic v rámci projektu farma poslal už v 1. minutě přízemní centr do vápna, který zúžitkoval přízemní střelou do protipohybu brankáře Michal Nešpůrek 1:0. V 8. minutě jsme se dostali do další rychlé akce po pravé straně, kde utekl Reiter, ve vápně našel centrem Strnada a ten těsně minul hostující branku. V 15. minutě se opět měnilo skóre. Oprchal, který tento zápas nastoupil na hrotu společně s Nešpůrkem doběhl u pravé lajny do autu utíkající míč a následně poslal parádní centr do vápna, kde našel Nešpůrka, ten zvyšoval hlavou na 2:0. Hosté se dostali do první vážnější akce až v 19. minutě, snažili se využít rychlého brejku, který pramenil ze zaváhání Pohla, ale střelu hostujícího hráče vykopává v pádu brankář Balčirák. O tři minutky později vyslali hosté nebezpečnou střelu z dálky, ale Balčirák byl opět na svém místa a střelu vytahuje z podbřevna mimo svoji branku. Šance se následně střídají na obou stranách, ale bez gólového efektu. Až těsně před koncem prvního poločasu po skrumáži v našem vápně snižuje Princ na 2:1. Druhý poločas kopíruje začátek úvodu utkání, několik našich šancí hosté ještě kryjí, ale tu v 52. minutě už ne. Michal Nešpůrek dovršuje hattrick po centru Oprchala, zvýšuje na 3:1. Souhra našich chlapců tak aspoň zahřála chladem ztuhlé fanoušky smiley . Přestože naši kluci vedli v utkání už u dvě branky, stále nepřestávali a tvrdě bojovali. Bušili na dobšickou branku, bohužel branka z toho nepadla. V 66. minutě jsme špatně odbránili přímý kop a po řádném nepokrytí soupeř snižuje na 3:2. V 72. minutě hlavní rozhodčí velmi přísně posuzuje zákrok Hermana a za následné "zakopnutí" míče dostává Lukáš rovnou dvě žluté karty a po obdržení červené musel pod sprchy. Vyloučení hosty nakoplo, v 88. minutě při nás stálo štěstí. Dobšický hráč minul naši branku o centimetry. V 89. minutě se řítil Kronek sám na brankáře, bohužel byl faulován hostujícím obráncem. Všichni na stadionu neměli pochyb o červené kartě. K překvapení všech, ale hlavní rozhodčí udělil hostujícímu hráči pouze žlutý kartónek.

Zápas byl velmi vydřený. Kluci bojovali a zcela zaslouženě zvítězili. I přes velice sporné vyloučení Lukáše Hermana, který míč nezakopl do zázemí, ale kopnul směrem k protihráči ne a stejně tak se nejednalo o bezohledné kopnutí protihráče, které popsal p. rozhodčí po poradě s delegátem svazu do zápisu.