16. kolo MUŽI A: SK Líšeň B - Čechie Zastávka 2:0 (0:0)

Balčirák

Pohl, Brychta, Herman, Bohuslav (83. Hajdin)

Kronek (76. Pospíšil), Maňásek, Chlup, Reiter (46. Strnad)

Nešpůrek (68. Přidal), Oprchal

Za krásného počasí se v počátku zápasu soupeři pouze oťukávali. V 6. a 8. minutě domácí zahrozili se dvou šancí. Naši kluci reagují tvrdou radnou Chlupa v minutě desáté. Po čtvrthodince hry vyslali domácí na našeho brankáře Balčiráka velmi tvrdou střelu, kterou ovšem kryje. Následně se opět do dvou šancí dostávali opět domácí, ovšem ani jedna netrefila zařízení a skončila vždy mimo naši branku. Ve 36. minutě se hnal do zakončení Honza Reiter, jehož těžkou střelu vytěsnili domácí na rohový kop. Před koncem prvního poločasu se opět parádně předvedl Balčirák, který hlavičku domácích vytěsnil těsně mimo svoji branku. Druhý poločas pokračoval velmi podobně jako ten první. Až do 60. minuty, kdy domácí udeřili po rychlém brejku z protiútoku 1:0. Na to se snažil ihned zareagovat Michal Nešpůrek, ovšem jeho velmi dobrá rána vytáhl brankář opět na roh. O chvilku později se dostal do šance Maňásek, ale jeho zakončení nemířili mezi tři tyče. V 77. minutě si naši kluci vytvořili velký tlak. Po několika dorážkách, které mohli skončit v domácí sítit nakonec brněnští odvrátili do bezpečí na roh. Z našeho pohledu se při takové akci měla pískat penalta, kdy byl jasně v souboji stažen jeden z našich hráčů ve vápně, nicméně píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. S blížícím se koncem utkání jsme soupeře více tlačili. Trenér přeskupil zadní řady na 3 obránce, ale bohužel to bylo bez efektu. Naši otevřenou hru soupeř potrestal v první minutě nastavení z brejku na konečných 2:0. Naši kluci v tomto utkání neudělali žádnou ostudu a odehráli kvalitní utkání proti týmu, jehož hráči mají zkušenost se 3. nejvyšší fotbalovou soutěží, které hraje místní A mužstvo. Nevadí, musíme dál bojovat a za týden tuto porážku odčinit.