15. kolo MUŽI A: Dynamo Cvrčovice - Čechie Zastávka 0:5 (0:4)

Dynamo Cvrčovice - Čechie Zastávka 0:5 (0:4)

Prečan

Kronek, Střecha, Šic, Herman

Pospíšil, Brychta (67. Pohl), Oprchal, Reiter

Rousek (70. Frecer), Nešpůrek (75. Kadlčík)

K prvním jarnímu kolu zajížděli naši borci do Cvrčovic. Zápas byl prakticky po úvodních 20. minutách rozhodnutý. Už v 8. minutě jsme si vytvořili krásnou akci po ose Reiter, Pospíšil a Kronek, kdy poslední jmenovaný v dobré příležitosti přestřelil. V 11. minutě vyslal Rousek parádní uličkou Nešpůrka a ten jeho akci zakončil úvodní brankou 0:1. V 18. minutě se dostal ke střele Pospíšil, ale jeho šance v brance neskočila. Míč se dostal až k Nešpůrkovi, který střelou podél domácího brankáře zvyšoval na 0:2. V 21. minutě to bylo již 0:3, Reiter zahrával rohový kop, který posadil přímo na hlavu Oprchala. Ve 28. minutě máme další šanci, Brychtovu střelu ale kryje domácí brankář. 39. minuta a dlouhý roh Brychty lišáci špičkou své kopačky uklidil za záda domácího brankáře Rousek 0:4. Ve 46. minutě se ihned po rozehrávce dostal do šance Rousek, který ovšem svoji akci zazdil. V 63. minutě dorážel odražený míč do domácí sítě Michal Nešpůrek a dovršil tak svůj hattrick 0:5. V 80. minutě se dostali do rychlého brejku domácí, ale Prečan výborně zasáhl. Domácí se snažili do konce utkání alespoň o vstřelení čestné branky, ale naše obrana dokázala jejich šance zastavit. V 90. minutě zahasil tutovku domácích Prečan a tak se šlo do kabin za jasného vítěžstvi našeho mužstva.

Důležité výhra v úvodním utkání jara, především za výborný výkon v prvním poločase. Domácí hodně kousali, tlačili se do zakončení, ale branku vstřelit nedokázali. Díky zaváhání konkurentů v boji o čelo tabulky (Mikulov remizoval ve Zbýšově, Blížkovice prohráli s týmem Pohořelic) se náskok na druhý tým zvýšil na 13. bodů.