13. kolo Muži A: TJ Cukrovar Hrušovany n. Jev. - TJ Čechie Zastávka 2:2 (1:2)

Herman  -  Nešpůrek

Nevyužití náhradníci: Šmarda, Syrovátka, Dufek

Branky - Kronek, Oprchal

Komentář k utkání:

Na poslední podzimní zápas jsme zajížděli do Hrušovan nad Jevišovkou, kde se hrálo za pěkného slunečného počasí. Do soupeře jsme se zakousli hned od začátku. V 8. minutě svoji klasickou bombou z dálky prověřil brankáře domácích Maňásek. Gólman ač s problémy si dokázal nakonec s touto střelou poradit. O dvě minuty později se dostávají do šance hosté, kdy z rohu hlavičkou těsně míjí naši branku. V minutě 17. zkouší Kronek, technicky bohužel mimo. V 22. minutě se opět ke střele z dálky dostává Maňásek. Jeho jedovku brankář pouze vyrazil, ale pozorný Kronek míč doráží. Vedeme 1:0. Tento gól vlil našim hráčům krev do žil. Herman zkoušel obloučkem překonat brankáře, bohužel mimo. V 31. minutě po dobře zahraném rohu na první tyč naběhl Herman a prudkou hlavičkou se snažil navýšit naše vedení, bohužel skvělým zákrokem se blýskl domácí brankář a vytěsnil na tyč. O další dvě minuty táhne rychlý útok po pravé straně Strnad. Jeho "centrostřelu" gólman s obtížemi vytahuje těsně nad. Po 3 našich slibných akcích, přichází v 36. minutě jako blesk z čistého nebe náběh hostujícího útočníka za naši obranu a ten sám před Balčirákem se nemýlí a vyrovnává na 1:1. V 45 minutě dlouhým pasem vysílá Strnad Nešpůrka ten si míč hlavou posouvá těsně před domácím brankářem a ten ho bezohledně sráží. Penalta. K její exekuci se staví Oprchal a s přehledem uklidil míč do levého spodního růžku. Strháváme vedení opět na naši stranu 2:1. Druhý poločas jsme začali tutovkou. Na Oprchalovu nabídku před prázdnou bránou nedosáhl ani Strnad ani Nešpůrek. V 51. minutě se dostáváme do další šance. Herman zatáhl míč po křídle posouvá Strnadovi, ten se snaží ještě najít hráče v lepším postavení, bohužel bez efektu. V 53 minutě dobře zasahuje Oprchal proti slibně se rozvíjející akci domácích. Vzápětí se do další slibné střelecké pozice dostává Maňásek, ale brankář domácích mu včasným vyběhnutím zmenšil úhel a střela skončila jen na jeho nohách. Vyražený míč ještě zkoušel obloučkem dostat do brány Nešpůrek, ale bohužel těsně nad.. Po všech neproměněných šancích jsme se dostali do křeče. Držení míče bylo jasně v náš prospěch. Ovšem jen do vápna. Chyběla finální přihrávka, odvaha vystřelit. V 70. minutě nám hlavní rozhodčí upřel naprosto jasnou penaltu, kdy Karas obešel domácího gólmana a ten ho sejmul. Bohužel pan rozhodčí tuto situaci kupodivu vyhodnotil jako faul na brankáře... V 79 minutě se po kombinaci mezi Hermanem, Strnadem a Nešpůrkem tlačíme znovu do zakončení, bohužel bez efektu. Za všechny tyto neproměněné šance jsme potrestáni v 85 minutě. Střecha na poslední chvíli zatáhl za "ruční brzdu" a fauluje v ideální vzdálenosti od naší brány. Z nařízeného pokutového kopu domácí kapitán míří přesně a vyrovnává na 2:2. O další 3 minuty později se domácí dostávají do další tutovky. Domácí záložník naštěstí míří z blízka vysoko nad. Poslední šanci utkání měl Střecha po rohu Strnada, ale bez gólového efektu.

Vzhledem k počtu šancí a drtivé převaze v držení míče, je škoda že si z Hrušovan odvážíme "jen" bod. Domácí nám dali lekci z produktivity a dokázali obě naše chyby využít.