13. kolo MUŽI A: Čechie Zastávka A - Tatran Kohoutovice 3:2

Čechie Zastávka - Tatran Kohoutovice 3:2 (2:1)
Branky: 15. Reiter, 37. Rousek, 58. Kučera - 29. Janíček, 69. Cvingráf Patrik
Delegát: Fousek František

Sestavy:

Zastávka: Prečan - Ištok, Herman, Oprchal, Bohuslav - Pohl, Kučera, Maňásek, Reiter (66. Stehlík) - Rousek (86. Pospíšil), Kadlčík ( 78. Nešpůrek)

Kohoutovice: Velan - Procházka, Janíček, Pohanka, Cupák - Ohniště, Břežný, Rumler, Cvingráf - Koubek, Knee

K poslednímu podzimnímu utkání jsme nastoupili proti silnému celku z brněnských Kohoutovic, jejichž sestava se hemží zkušenými fotbalisty, jako jsou Koubek, Knee, Janíček, Brychta nebo ligou i zahraničními štacemi ostřílený Daniel Břežný. Na soupeře jsme byli skvěle připraveni, jelikož jsme je v několika podzimních zápasech
sledovali a před sezónou byli pasováni na jednoho z favoritů soutěže.
Od prvních minut zápasu bylo znát, že na sebe narazily kvalitní týmy a hrál se pohledný fotbal ve vysokém tempu. V 15. minutě se neukvapil s přihrávkou Vladimír Rousek, podržel míč na svých kopačkách a ve vhodný okamžik našel v šestnástce soupeře nabíhajícího Jana Reitera, který nedal golmanovi Velanovi šanci. 1-0. Hosté odpověděli ve 29. minutě, kdy Koubkem zahraný míč ze standardní situace usměrnil do sítě Janíček. Hráče jsme přitom před utkáním na kvalitu kohoutovických standardek upozorňovali... Ve 37. minutě nás však opět poslal do vedení Vladimír
Rousek po akci Kučery a šikovném přistrčení míče od Michala Kadlčíka. Nutno dodat, že hosté hráli velice dobře, a proto jsme hráče v poločase nabádali k maximální soustředěnosti a zodpovědnosti. V 58. minutě zahrával rohový kop Martin Maňásek. Stoper Oprchal vyhrál hlavičkový souboj, po kterém se míč dostal zpět k Maňáskovi jenž našel svou přihrávkou před brankou Lukáše Kučeru, který se skvěle uvolnil okolo obránce a zvýšil na 3-1. Po této brance hosté otevřeli hru, vysunuli Břežného s Janíčkem a byli lepším týmem. V probíhající 69. minutě jsme trestuhodně ztratili míč ve středu pole, hostující Janíček vyslal nepříjemnou střelu na naší branku, kterou Přečan jen stěží vyrazil a dobíhající Patrik Cvingráf pohodlně snížil na 3-2. V 78. minutě nahradil v naší sestavě Kadlčíka Michal Nešpůrek a hned se prezentoval nádhernou střelou z trestného kopu, která bohužel skončila na břevně Velanovy branky. V 87. minutě mohl vyrovnat skvěle hrající Janíček, ale jeho střela z trestného kopu z hranice šestnástky letěla vedle naší branky.

Utkání by možná slušela remíza, protože hosté z Kohoutovic byli nejlepším mužstvem, proti kterému jsme v průběhu podzimu nastoupili, ale fotbal se hraje na góly, a těch jsme v sobotním duelu přeci jen vstřelili více my a připsali si tak další veledůležité body do tabulky