12. kolo Muži A: TJ Čechie Zastávka - SK Žebětín 2:0 (0:0)

Nešpůrek (86´ Šmarda)  -  Herman

Nevyužití náhradníci: Dufek, Kříž

Branky: Strnad, Nešpůrek

Komentář k utkání:

Za pěkného slunečného počasí se odehrál zápas dvou sousedů v tabulce, kteří měli stejný počet 15 bodů. První střelu na branku si připsali ve 4. minutě hosté z Žebětína, Balčirák ovšem pokus v pohodě kryje. My se ke střele dostáváme v minutě 9. Reiterova střela však šla mimo branku. Hned v zápětí Reiter nabíhá do uličky, bohužel pro nás to přečetl brankář Žebětína a míč chytá. V 12. minutě se k Nešpůrkově centru snažil dostat Herman, ale chybí mu pár centimetrů. O chvíli později se spolupráce Nešpůrek Herman znovu opakuje, tentokráte, ale Hermanovu střelu zblokoval obránce hostí. V 25. minutě si na centr  na zadní tyč nabíhal Strnad naneštěstí mu míč skočil těsně před nohou a tak z dobré pozici míří nad. To bylo dokonce prvního poločasu v podstatě vše zajimávé co se stalo. Zbylých dvacet minut se hrálo mezi vápny s mírnou převahou hostích. Změna nastala až v 44. minutě, kdy po našem rychlém protiútoku Herman pěkně vystřelil, ale žebětínský brankář byl nachystán a střelu vytlačil nad břevno. Druhý poločas začal skoro vlastencem hostujícího brankáře, který řádně vyděsil brankáře i všechny žebětínské. Z následného rohu se dostává ke střele Reiter, bohužel mimo. Po našem dalším rohu se dostává odražený míč, až k Bohuslavovi, ten neváhá a zkouší hned z první překvapit brankáře hostí, jeho pokus však bohužel míří přesně do místa kde stojí brankář. V 59. minutě se hosté po dlouhé době dostávají do protiútoku, který vznikl po našich zbytečných minelách, celou situaci naštěstí řeší Balčirák. V 62. minutě se do zakončení dostává Oprchal, bohužel opět jen do náruče brankáře. Všichni fanoušci se dočkali v 64. minutě, kdy po pěkném pasu Maňáska si Strnad naběhl za obranu, míč si krásně zpracoval a podél brankáře otevírá skóre 1:0. Naše áčko je v laufu a chvilku po vstřelení první branky, se dobře hrající Reiter dostává do vápna, kde je sražen hostujícím obráncem, rozhodčího píšťalka však zůstala němá. V 77. minutě zahráváme roh a to jmenovitě Maňáskem, jeho načechraný centr našel přesně hlavu Nešpůrka, který zvyšuje na 2:0. Naši poslední šanci měl Karas, který se tlačil do vápna v obležení žebětínského obránce, vystřeli ale jen do náruče gólmana. To bylo v zápase vše a mohli jsme si připsat další 3 body do tabulky a odskočit našim soupeřům.

Příští zápas jede Áčko do Hrušovan n. Jevišovkou. Odjezd autobusu od hřiště je již 12:45. Zápas začíná 14:30