14. kolo DOROST: FKM Kahan - FC Hustopeče 6:2 (4:1)

14. kolo krajská soutěž dorostu

FKM KAHAN dorost - FC Hustopeče 6:2 (4:1)

Branky: Frecer Jakub 6

Komentář k utkání trenérem Zdeňkem Strnadem:

Do utkání proti mužstvu z Hustopečí nastoupili naši dorostenci snad poprvé za podzimní část sezóny v kompletní a nejsilnější možné sestavě. Během prvních dvaceti minut zápasu jsme byli lepším mužstvem a po pěkných akcích se nám podařilo jít do rychlého vedení 2 : 0, mimo jiné i díky vysoké efektivitě zakončení Jakuba Frecera. Po dobrém začátku jsme se však uspokojili, výrazně se zhoršil náš pohyb na hřišti, hra se vyrovnala a na našich kopačkách přibývalo nepřesností. Kvalita zápasu po naší druhé vstřelené brance klesla o třídu. I přes zhoršený výkon se podařilo do poločasu vstřelit Jakubovi třetí a čtvrtou branku. Bohužel poté si zřejmě hráči začali myslet, že zápas tímto skončil a místo, aby si hru užili, přenechali iniciativu stále bojujícímu soupeři, který v závěru poločasu poprvé skóroval. Přesto, že jsme si v poločase v kabině důrazně řekli, že takto dál pokračovat nemůžeme, do dobrého tempa jsme se již nedokázali zpět dostat. Na naší straně sice přibylo bojovnosti, ale pěkných akcí jsme díky nepřesnostem předvedli jen málo. Naštěstí se v tomto zápase střelecky nadstandardně disponovanému Kubovi podařili vstřelit další dvě branky, čímž završil svůj střelecký účet zápasu na nevídaných 6 branek. Poté se zápas již jen dohrával a soupeř ještě jednou korigoval.

Pozitivem zápasu je v každém případě zisk tří bodů a také skvělá střelecká forma Jakuba Frecera, který své šance tentokrát dokázal stoprocentně využívat. Na druhé straně je škoda, že jsme svůj fotbalový potenciál plně předvedli jen v prvních dvaceti minutách zápasu.